UPS Kesintisiz Güç Kaynağı Tamiri

Endüstriyel tesislerde, ofislerde, alışveriş ve iş merkezlerinde ve konutlarda güç elektroniğine dayanan sistemlerin yaygınlaşması enerji sisteminin kalitesi ile ilgili problemleride beraberinde arttırmıştır. Motor hız kontrol sistemleri, doğrudan frekans çeviriciler, anahtarlamalı güç kaynakları, güç elektroniği elemanları içeren (diyotlu, tristörlü doğrultucu, triyak vb.) devreler ile doymuş manyetik karakteristikli devreler harmonik üreten yüklerdir.
 
Harmonikler mikroişlemci tabanlı sistemlerin hatalı çalışmasına, ölçüm ve kontrol sistemlerinde veri hatalarına ve sisteme bağlı diğer cihazların çalışmasını engelleyebilirler. Bunların yanı sıra ark ocakları, kaynak makineleri gibi yükler de şebekede gerilim dalgalanması ve gerilim dengesizliğine sebep olurlar. Kullanıcıların karşılaştığı en büyük sorunlardan biri de yaşanan habersiz enerji kesintileridir. Bu kesintiler uzun süreli olabildikleri gibi kullanıcıların fark edemeyeceği kadar sürede gerçekleşen mikro kesintiler de (20 ms’den daha kısa süren) olabilmektedir.
 
Ayrıca yıldırımlar da elektrik sistemlerinin genel sorunlarından birisidir. Bir sorun çıkartmaları için doğrudan cihazın bir yerine etki etmeleri gerekmez. Yüksek enerjili, yüksek genlikli ve mikro saniye düzeyinde gerçekleşen kısa süreli yıldırım darbeleri şebekede gerekli önlemler alınmadığı zaman ciddi donanım arızalarına yol açmaktadır. Şebekedeki bu enerji kalitesi sorunlarından tüketiciler her geçen gün daha fazla etkilenmektedir. Kullanıcılar açısından bakıldığında bu sorunlar maddi zarar ve iş gücü kayıplarına neden olmaktadır. Kesintisiz Güç Kaynakları (KGK), bunun gibi şebeke problemlerinden kullanıcıların yüklerini korumak için tasarlanmış teknolojik cihazlardır.
 
Sola, Mge, Apc, Aetes,Powerware,Siemens, Enel, Inform, Masterguard, Eka, Riello, SafeTech, ÖZ-EL, Tescom, Piller, Kemsan, Servomatik, Verikon, Tunçmatik, Makelsan, Edit,Aeg, 2M, Upes, Upel, Socomec, Liebert vs  ve birçok markada bakım ve tamiri MTN Bilgisayar tarafından yapılmaktadır.

 

Son Güncelleme : 27.12.2019 ¦ Okunma Sayısı : 3.332